KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351144
nr 1335 1144
Hedvig Strandberg
(1842-1931), Sverige
Oljemålning, Bergslandskap med sjö och stuga. Signerad, daterad 1873. Olja på duk, 33x42 cm
Hedvig Strandberg, svensk målare och tecknare född 1842, död 1931 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:45:56
29/6 20:40:56
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Hedvig Strandberg
Läs mer om Hedvig Strandberg